• خانه
 • وبلاگ
 • آیا Kubernetes برای من مناسب است؟ انتخاب بهترین بستر استقرار برای کسب و کار شما • CloudSigma

آیا Kubernetes برای من مناسب است؟ انتخاب بهترین بستر استقرار برای کسب و کار شما • CloudSigma

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا Kubernetes برای من مناسب است؟ انتخاب بهترین بستر استقرار برای کسب و کار شما • CloudSigma


هنگامی که شما یک کسب و کار را اداره می کنید، هر تصمیمی که می گیرید مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. نگاه کردن به Kubernetes برای مدیریت نیازهای زیرساختی کسب و کار شما ممکن است آسان و از نظر فنی هوشمندانه به نظر برسد، اما انتخاب بهترین پلت فرم استقرار بسیار استرس زا است. بر خلاف هر کسب و کاری، شما اهداف و اهداف منحصر به فردی دارید که با کسب و کار خود هماهنگ هستند و انتخاب مدل استقرار به طور قابل توجهی بر زمان، تلاش و عملکرد کلی تأثیر می گذارد.

درک Kubernetes – بررسی اجمالی

Kubernetes یا K8s که در ابتدا توسط مهندسان گوگل در سال 2014 طراحی شد، یک پلتفرم ارکستراسیون است که وظایف عملیاتی مدیریت کانتینرها را خودکار می کند. دارای دستورات داخلی عالی برای استقرار برنامه‌ها، اعمال تغییرات در برنامه‌های شما، و افزایش یا کاهش مقیاس برنامه‌های شما برای برآورده کردن نیازهای در حال تغییر است. بهتر از همه، K8s قابلیت های نظارتی را ارائه می دهد که مدیریت یکپارچه برنامه ها را تسهیل می کند.

از زمان آغاز به کار، Kubernetes به هنجار جدید برای ارکستراسیون کانتینر تبدیل شده است. امروزه بر دنیای تجارت تسلط دارد و به طور مداوم به موفقیت شرکت ها کمک می کند. Kubernetes دارای یک اکوسیستم نرم افزار منبع باز رو به رشد و جامعه ای با بیش از 3000 مشارکت کننده است. انتخاب پلت فرم استقرار مناسب

Infrastructure as a Service (IaaS)، Platform as a Service (PaaS) و Kubernetes کاملاً مدیریت شده سه گزینه برتر موجود برای پلتفرم‌های استقرار هستند. هر یک از این سه ویژگی منحصر به فرد و معایب خود را دارند. بیایید هر کدام را به تفصیل مورد بحث قرار دهیم تا بهتر بفهمیم که آیا مدل استقرار Kubernetes را به عنوان گزینه ای برای نیازهای کسب و کار خود بگنجانیم یا نه:

راه حل های زیرساخت به عنوان خدمات (IaaS): مراقب وسایل خود باشید

هنگامی که به دنبال یک راه حل رایانش ابری هستید که در آن می خواهید همه چیز را مدیریت کنید، یک راه حل IaaS مانند ماشین های مجازی را به عنوان مدل استقرار ترجیحی انتخاب کنید. نگهداری و مدیریت منابع IT بدون هزینه های بزرگ راه اندازی زیرساخت آسان است. با سرویس CloudSigma IaaS، کسب‌وکار شما می‌تواند از استقرار سرور ابری انعطاف‌پذیر با کارایی بالا با مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه‌های قیمت‌گذاری لذت ببرد. قیمت IaaS ما فقط از 4 دلار در ماه شروع می شود.

راه حل های IaaS مانند ماشین های مجازی چندین مزیت دارند:

 1. راحتی در استفاده: استفاده از ماشین مجازی آسان است. اجرا بر روی یک ماشین مجازی سفارشی مانند اجرای در محل است.
 2. انعطاف پذیری: هر چیزی را که انتخاب می کنید با هر لایه انتزاعی نصب کنید. شما کنترل کاملی بر نحوه مدیریت و اجرای برنامه های خود دارید.
 3. مقیاس پذیری: افزایش و کاهش مقیاس یکی دیگر از دلایل نیازهای بالای VM است. شما می توانید منابع را مدیریت کنید و بر اساس نیازهای تجاری خود پرداخت کنید.

طرف بد: وقتی راه حل IaaS را انتخاب می کنید، مسئولیت همه چیز را بر عهده دارید. این بدان معناست که شما باید نصب، مدیریت، ارتقاء و نظارت داشته باشید. علاوه بر این، تیم شما باید متخصصان ماهری برای ساده کردن مدیریت زیرساخت داشته باشد.

راه حل های پلتفرم به عنوان سرویس: فقط کد منبع را بیاورید

با راه‌حل‌های PaaS، از راه‌اندازی و مدیریت ماشین‌های مجازی و سایر جزئیات زیرساخت لذت می‌برید. با استفاده از این مدل استقرار ابری، می توانید بدون نگرانی در مورد جزئیات زیرساخت دیگر، از کد مراقبت کنید. بهترین از همه، استفاده از اتوماسیون هنگام استقرار و ساخت کد، تلاش طاقت فرسا برای نوشتن صریح کد را کاهش می دهد. با سرویس CloudSigma IaaS، کسب‌وکار شما می‌تواند از استقرار سرور ابری انعطاف‌پذیر با کارایی بالا با مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه‌های قیمت‌گذاری لذت ببرد. ما قیمت‌گذاری انعطاف‌پذیر PaaS را برای تمام سطوح کسب‌وکار، اعم از بزرگ و کوچک، ارائه می‌کنیم.

راه حل های PaaS چندین مزیت دارند:

 1. راه حل های انتها به انتها: با این مدل استقرار، شما از کد منبع بدون نیاز به زیرساخت، شبکه، ذخیره سازی یا پایگاه داده مراقبت می کنید.
 2. امکانات مانیتورینگ: گزارش‌ها، آمار، معیارها، گزارش‌ها و پایگاه‌های داده در مدل استقرار PaaS گنجانده شده‌اند.

طرف بد: با راه حل های PaaS، ممکن است انعطاف پذیری متفاوتی نسبت به راه حل های IaaS داشته باشید. همچنین فاقد قابلیت حمل و نقل است و پیکربندی استقرار مختص ابر دلخواه شما خواهد بود.

راه حل های Kubernetes کاملاً مدیریت شده: هر برنامه ای را که در Kubernetes اجرا می شود اجرا کنید

CloudSigma محیط های مقیاس پذیر کاملاً مدیریت شده را برای Kubernetes فراهم می کند. این مدل استقرار به طور کامل توسط Kubernetes مدیریت می شود، جایی که می توانید هر کاری را در کنار آن انجام دهید. هنگامی که خدمات مدیریت شده Kubernetes را انتخاب می کنید، CloudSigma تمام نیازهای زیرساختی را برطرف می کند. داشتن یک رجیستری کانتینر، ذخیره سازی بلوک، متعادل کننده بار و فایروال با استفاده از مکانیسم های ابری Kubernetes، آن را در بین سایر مدل های استقرار ابری بسیار سخت می کند. CloudSigma Kubernetes در قیمت‌های Pay-as-You-Use ارائه می‌شود، جایی که به جای پرداخت هزینه برای اندازه سرور، هزینه استفاده واقعی را پرداخت می‌کنید.

راه حل های Kubernetes کاملاً مدیریت شده مانند Cloud Sigma Kubernetes مزایای زیادی دارند:

 1. قابلیت مدیریت: با استفاده از راه حل های CloudSigma Kubernetes، نیازی به ساخت، مدیریت یا نگهداری یک خوشه Kubernetes ندارید. شما همه چیز را در اختیار دارید
 2. مقیاس بندی خودکار: بارهای کاری خود را به طور موثر مدیریت کنید و در هزینه های اضافی برای منابع استفاده نشده صرفه جویی کنید. از مقیاس خودکار برای افزایش یا کاهش مقیاس سرورها بر اساس تقاضا استفاده کنید.
 3. منابع آنلاین: فرقی نمی‌کند تازه شروع کرده‌اید یا قبلاً از Kubernetes استفاده می‌کنید، ما آموزش‌های فنی ابری و ویدیوهای آموزشی ابری را برای همه در دسترس داریم.

طرف بد: اگرچه CloudSigma Kubernetes دارای ویژگی‌ها و عملکردهای استثنایی است، اما هنوز جوهره Kubernetes را دارد. این بدان معناست که شما همچنان باید نیروی کار خود را در مورد پیچیدگی ها و اصطلاحات تخصصی Kubernetes آموزش دهید.

پلت فرم استقرار سوئیچ

شما می توانید هر راه حل استقرار را بر اساس نیازهای کسب و کار خود انتخاب کنید. همچنین، مرحله فعلی شما در تجارت نقش مهمی ایفا می کند. با این حال، لازم نیست برای همیشه به یک الگو بچسبید. در مرحله توسعه که ترافیک به طور قابل توجهی کم است، یک راه حل مناسب جیبی مانند IaaS یا SaaS را امتحان کنید. همانطور که تجارت شما رشد می کند، برای لذت بردن از انعطاف پذیری بالا، به مدل استقرار Cloud Sigma Kubernetes بروید.

ملاحظات برای انتخاب یک پلت فرم مدیریت Kubernetes

صرف نظر از مدل استقرار، هنگام در نظر گرفتن Kubernetes برای نیازهای زیرساختی خود باید از چندین ملاحظات آگاه باشید. بیایید بررسی کنیم:

 1. نرخ تولید
  راه اندازی Kubernetes می تواند زمان و منابع زیادی داشته باشد. بنابراین، یک راه حل آماده تولید می تواند به شما کمک کند تا از این مشکلات پیکربندی اجتناب کنید و مدیریت خوشه را ساده کنید. تمامی فعالیت ها در خوشه باید خودکار باشد تا سرعت تولید افزایش یابد.
 2. نوع ابری
  Kubernetes را می توان در هر مکانی برای استقرار در هر ابری با در دسترس بودن و امنیت بیشتر مورد استفاده قرار داد. یک کنسول مدیریتی Kubernetes باید دارای ویژگی هایی باشد که می تواند به جلوگیری از انفجار ابزار، خطرات احتمالی و هزینه های مدیریتی کمک کند.
 3. مدیریت پذیری
  مدیریت یک خوشه Kubernetes آماده تولید با امنیت کامل، مقیاس پذیری، مشاهده پذیری و قابلیت اطمینان یک چالش است. مطمئن شوید پلتفرمی که انتخاب می‌کنید دارای قابلیت‌های نظارت خودکار و هوشمند برای تشخیص زودهنگام مشکلات است تا بتوانید عیب‌یابی کنید و اقدام کنید.

بیا شروع کنیم

برای یک حساب رایگان CloudSigma ثبت نام کنید و با Kubernetes شروع کنید. اگر در مورد مهاجرت ابری یا هزینه های مربوط به این راه حل های استقرار ابری سؤالی دارید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید برای بررسی بیشتر درباره Kubernetes، وبلاگ های ما را بررسی کنید.

آیا Kubernetes برای من مناسب است؟ انتخاب بهترین بستر استقرار برای کسب و کار شما • CloudSigma

درباره آکشی ناگپال

علاقه مندان به تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و یادگیری ماشین.