فایروال و حفاظت از DDOS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فایروال و حفاظت از DDOS


یکی از رایج ترین سوالاتی که از صاحبان کسب و کار می گیریم این است که “رابطه بین فایروال ها و حفاظت DDoS چیست؟”. پاسخ به این سوال آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. در واقع، اگر از ده متخصص مختلف بخواهید که این رابطه را توضیح دهند، احتمالاً ده پاسخ متفاوت دریافت خواهید کرد.

اگرچه الف سرور اختصاصی می تواند از سرور شما در برابر حملات DDoS محافظت کند، در هنگام محافظت از وب سایت یا برنامه خود در برابر تهدیدات ناخواسته، باید چند مورد دیگر را در نظر بگیرید.

یک واقعیت جالب این است که دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا کسب و کارها به فایروال نیاز دارند: پیشگیری و کاهش. برای درک اینکه چگونه آنها برای محافظت از شما با هم کار می کنند سایت اینترنتی یا یک برنامه وب از حمله ای مانند DDoS (Distributed Denial of Service)، اجازه دهید این دو مفهوم را جداگانه بررسی کنیم.

جلوگیری

حملات DDoS روز به روز پیچیده تر می شوند و به نظر می رسد که نمی توان از آنها اجتناب کرد… اما هنوز امیدی وجود دارد! ابتدا، دریابید که آیا واقعاً مورد حمله DDoS قرار گرفته اید یا خیر. سپس شروع به بررسی منابع خود کنید: پهنای باند، فضای دیسک، حافظه.

بسته به اندازه کسب‌وکارتان، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با وجود حمله DDoS به عملکرد خود ادامه دهید: پهنای باند خود را ارتقا دهید، سرورهای بیشتری اضافه کنید، از بات‌نت‌ها استفاده کنید یا محصولی برای کاهش این نوع حمله دریافت کنید.

کاهش

محصولات کاهش DDoS با استفاده از تکنیک هایی مانند موارد زیر کار می کنند:

فیلترینگ ترافیک ترافیک در خط مقدم دفاع را بر اساس آدرس های مبدا و مقصد، پروتکل های استفاده شده یا سایر اطلاعات بسته ای که با امضاهای حمله از پیش تعریف شده مطابقت دارد، مسدود می کند.

دروازه های لایه کاربردی طراحی شده اند تا به ترافیک قانونی از طریق فایروال اجازه دهند، اما تمام ترافیک مخرب را مسدود می کنند و یک لایه امنیتی اضافی را فراهم می کنند.

کاهش DDoS یک تکنیک پیشرفته است که برای جلوگیری از حملات شبکه‌ها و برنامه‌های کاربردی رایج با جعل درخواست‌ها یا ارسال آنها از طریق سرورهای قانونی طراحی شده است.

کلمات پایانی

حملات DDoS یک مشکل رو به رشد برای مشاغل و دولت ها هستند. برای سازمان‌ها مهم است که با درک ریسک‌های مختلفی که با آن‌ها مواجه هستند، یک استراتژی مؤثر ایجاد کنند و سپس اقدامات مناسب در برابر آن تهدیدات را اجرا کنند – تعیین کنند که کدام نوع حمله برای آنها بهتر عمل می‌کند و بر این اساس دفاعی را به کار می‌گیرند!