• خانه
  • وبلاگ
  • پارتیشن USR را در سرور اختصاصی VPS خود آزاد کنید

پارتیشن USR را در سرور اختصاصی VPS خود آزاد کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پارتیشن USR را در سرور اختصاصی VPS خود آزاد کنید


اگر سرور خصوصی مجازی (VPS) دارید و خیلی پر شده باشد چه؟ شما باید مقداری فضا را آزاد کنید، اما چگونه می توانید این کار را به راحتی انجام دهید بدون اینکه مجبور باشید همه فایل های خود را یک به یک مرور کنید؟ این پست بهترین راه برای خلاص شدن سریع از فایل های غیر ضروری را توضیح می دهد تا سرور VPS شما دوباره به خوبی کار کند. ادامه مطلب

شماره 1 فایل های موقت را حذف کنید

هر زمان که مدیر یک سرور VPS فایل ها را مستقیماً از طریق مدیر فایل آپلود می کند، سی پنل به طور خودکار یک کپی موقت از فایل ایجاد می کند. آزاد کردن آن آسان است پارتیشن USR در VPS شما سرور اختصاصی.

rm -fv /home/*/tmp/Cpanel_*

شماره 2 پشتیبان های اضافی را حذف کنید

برای آزاد کردن فضا در سرور VPS خود، می توانید نسخه های پشتیبان اضافی را نیز حذف کنید. ما نمی گوییم پشتیبان گیری خودکار را متوقف کنیم. می‌توانید بایگانی‌هایی را که بیش از 30 روز قدمت دارند حذف کنید.

برای کاربر در `/bin/ls -A /var/cpanel/users` ; انجام rm -fv /home/$user/backup-*$user.tar.gz; انجام شده

شماره 3 از CleanUp برای آزاد کردن پارتیشن USR در سرور اختصاصی VPS خود استفاده کنید

CleanUp یک اسکریپت رایگان PHP است که می تواند برای پاک کردن فایل های ناخواسته از سرور خود با دسترسی مستقیم FTP استفاده شود. این یک راه موثر برای وب مسترها برای خلاص شدن سریع از فایل های قدیمی و استفاده نشده در وب سرور است. برخی از انواع فایل هایی که می تواند حذف کند عبارتند از:

• فایل های ورود به سیستم

• فایل های index.html قدیمی تر از X روز

• تصاویر قدیمی تر از X روز

• شیوه نامه های CSS قدیمی تر از X روز

گزینه‌های پیشرفته‌ای نیز وجود دارد، از جمله حذف فایل‌ها بر اساس اندازه و نوع فایل، حذف بازگشتی دایرکتوری‌های فرعی، و اضافه کردن حروف عام به نام فایل‌ها. این اسکریپت به عنوان یک راه سریع و راحت برای آزاد کردن فضا در سرور VPS در نظر گرفته شده است.

کلمات پایانی

برای آزاد کردن پارتیشن USR در سرور اختصاصی VPS خود، باید کاربر ریشه و تمام فایل‌های آن را حذف کنید. با این کار فضای بیشتری در سیستم شما آزاد می شود. می توانید این کار را از پنجره ترمینال یا از طریق SSH انجام دهید. پس از حذف اکانت روت، یک رمز عبور مدیریتی برای خود ایجاد کنید تا نام مدیر پیش فرضی در دستگاه وارد نشود. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم و در صورت هرگونه سوال یا نگرانی در مورد این فرآیند، فقط به ما اطلاع دهید!