• خانه
  • وبلاگ
  • پرنده انتخاب شده برای اولین طرح مشترک اسکوتر الکترونیکی پرث

پرنده انتخاب شده برای اولین طرح مشترک اسکوتر الکترونیکی پرث

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پرنده انتخاب شده برای اولین طرح مشترک اسکوتر الکترونیکی پرث


اسکوترهای این شرکت در آخر این هفته در دسترس ساکنان پرث و بازدیدکنندگان قرار خواهند گرفت

پرنده انتخاب شده برای اولین طرح مشترک اسکوتر الکترونیکی پرث

ما خوشحالیم که به اشتراک بگذاریم که Bird توسط شهر پرت انتخاب شده است تا ناوگانی از اسکوترهای الکترونیکی مشترک را از آخر این هفته در سراسر شهر راه اندازی کند. این راه‌اندازی از یک فرآیند مناقصه بسیار رقابتی و انتخابی پیروی می‌کند که طی آن Bird بر اساس تعهد ثابت شده ما به حمل‌ونقل میکرو ایمن، پایدار و قابل اعتماد جایزه دریافت کرد. گسترش پرث اولین شهر بزرگ استرالیا برای خدمات اسکوتر الکترونیکی مشترک ما است که به عملیات موفقیت آمیز در Bunbury، Albany و Margaret River می پیوندد.

Deevya Desai، ارشد گفت: «از روز اول، Bird سخت کار کرده است تا با شهرها همکاری کند تا دسترسی به حمل و نقل پایدار، ایمن و قابل اعتماد را گسترش دهد، و ما مفتخریم که با Perth در اولین طرح مشترک اسکوتر الکترونیکی شهر کار می کنیم. مدیر، مشارکت های دولتی. ما می دانیم که بسیاری از ساکنان و بازدیدکنندگان پایتخت از دسترسی بهتر به گزینه های حمل و نقل بهره مند می شوند که به آنها امکان می دهد بیشتر از پرت را کاوش کنند و از مشاغل شهر حمایت کنند. ما از لرد شهردار باسیل زمپیلاس، مدیر اجرایی میشل رینولدز و تیم گسترده‌تر شهر پرث برای حمایت از این برنامه و همکاری در طول فرآیند سپاسگزاریم.»

برد در پرث با دو راه‌حل محصول پیشرفته برای ارتقای تجربه سواری و پشتیبانی از طرح اسکوتر الکترونیکی عرضه خواهد شد. آنها عبارتند از:

  1. سیستم پارک بصری پرنده: با پشتیبانی از ARCore Geospatial API Google، این امکان را به Bird می‌دهد تا اسکوترهای پارک شده را با دقت دقیق از طریق سال‌ها اسکن سه‌بعدی Google، فناوری واقعیت افزوده (AR) و داده‌های نمای خیابان از سراسر جهان پیدا کند. هنگامی که سوارکار سواری را به پایان رساند، از او خواسته می شود که محیط اطراف خود را اسکن کند. با استفاده از واقعیت افزوده و نقشه منطقه، سواران به مکان‌های تعیین‌شده پارک اسکوتر در اپلیکیشن Bird هدایت می‌شوند و به اطمینان از پیاده‌روهای تمیزتر و تجربه سواری نرم‌تر کمک می‌کنند.
  1. دو کلیک برای تماس: یک راه حل ایمنی جدید در برنامه Bird که به رانندگان اجازه می دهد با دو ضربه سریع به راحتی با تیم پشتیبانی Bird تماس بگیرند. اگر سوارکاری با هر سوال یا نگرانی روبرو شود، می‌تواند 24 ساعته از تیم پشتیبانی جهانی برد کمک بگیرد.

سواران می توانند اسکوترهای پرنده را در سراسر پرث پیدا کنند. برای پیدا کردن یک اسکوتر و شروع سواری، سواران باید برنامه Bird را در go.bird.co دانلود کنند